Klasa 5a

Zadania z języka polskiego:

  1. Otwórz stronę https://epodreczniki.pl/b/legenda/P7Lu4KjBb i przerób lekcję o legendzie. Postępuj wg instrukcji, czyli najpierw obejrzyj film, a potem wykonaj ćwiczenia.
  2. Wejdź na stronę https://epodreczniki.pl/a/wyrazy-dzwiekonasladowcze-w-poezji-i-prozie/Dg76FM8I1 i wykonaj ćwiczenia do podanej lekcji. Wszystkie wyrazy dźwiękonaśladowcze wypowiadaj głośno.
    3. Obejrzyj na TVP Kultura ekranizację noweli Bolesława Prusa „Katarynka” (19.03, godz.13:00).
    4. Zapisz w zeszycie temat: „Ortografia dla każdego – pisownia rz i ż”. Otwórz podręcznik na s. 193 i przeanalizuj dokładnie zasady pisowni. W zeszycie wykonaj zadania: 1, 2, 4, 6. Następnie zapoznaj się z „Nową wiadomością” s. 195 i wpisz do zeszytu z.8/s.195. W ćwiczeniach na stronach 75-77 są ćwiczenia utrwalające. Wybierz 4 dowolne i je wykonaj. Cała lekcja nie powinna zająć Ci więcej niż 45 minut. Chętnych zapraszam do otworzenia strony https://dyktanda.online/app/dyktando/289 i sprawdzenia swoich umiejętności.

Zadania z języka niemieckiego:
Proszę utrwalić słownictwo i gramatykę, korzystając z podanych stron.

http://lehrerlenz.de/schulsachen.html

 

Zadania z matematyki:

1. Utrwalamy wiadomości dotyczące rozszerzania i skracania ułamków. Codziennie zróbcie przynajmniej jedno zadanie z  podręcznika  ze stron 156-160 oraz z zeszytu ćwiczeń str.65-67.
2. Cały czas powtarzamy tabliczkę mnożenia robiąc zadania na stronie matzoo.pl.
Zadania z biologii:
1. Choroby bakteryjne (podręcznik str. 73). Proszę dokończyć notatkę w zeszycie.