Rusza Klub Młodego Programisty w Gryfinie!

 

Zapraszamy na spotkanie inaugurujące działalność Klubu Młodego Programisty. Pierwsze zajęcia w formie lekcji pokazowej odbędą się 27 czerwca 2022 r. o godz. 11.00
w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Energetyków 5 w Gryfinie
. Gryfiński Klub będzie jednym z szesnastu punktów warsztatowych działających w całej Polsce,
w których dzieci i młodzież będą bezpłatnie uczyć się kodowania i programowania.

W Klubach Młodego Programisty dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych trenerów
i trenerek będą miały okazję do rozwijania kompetencji przyszłości, niezbędnych
w trakcie edukacji, jak i przyszłej ścieżki zawodowej. Korzystając z różnorodnej technologii, między innymi pracując z komputerami, robotami, płytkami mechatronicznymi, będą uczyć się programowania, ale także: krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów. Będą ćwiczyć swoją kreatywność i rozwijać się
w innowacyjności. Warsztaty w Klubie Młodego Programisty to też okazja do nauki poprzez zabawę.

Zajęcia, przygotowane z uwzględnieniem różnic rozwojowych dzieci i młodzieży, będą prowadzone dla 3 grup wiekowych uczniów szkół podstawowych:

  • dzieci z klas 1-3,
  • dzieci z klas 4-5,
  • młodzież z klas 6-8.

W każdym z 16 Klubów Młodego Programisty zostaną zrealizowane:

  • kursy wakacyjne – tygodniowe kursy w wakacje 2022 r. i za rok w 2023 r. Szczegółowy harmonogram zajęć i uruchomienie rekrutacji już wkrótce.
  • zajęcia regularne – w trakcie roku szkolnego 2022/2023 w każdym Klubie odbędą się zajęcia cykliczne. Każdy cykl będzie się składał z 10 spotkań warsztatowych. Start już we wrześniu 2022 r.
  • warsztaty w trakcie CodeWeek – dedykowane zajęcia w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek), w październiku 2022 r.

Łącznie w zajęciach Klubu Młodego Programisty weźmie udział ponad 3000 uczestników
i uczestniczek.

Kluby Młodego Programisty to inicjatywa realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowana
i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych, a także zachęcanie rodziców do rozwijania tych kompetencji u swoich dzieci.

Organizatorami gryfińskiego Klubu Młodego Programisty są: Gmina Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie.

Więcej informacji o programie znajdą Państwo pod adresem: www.koduj.gov.pl